Omni Calculator logo

Kalkulator Bezpiecznego Kredytu 2%

Created by Artur Kosior
Reviewed by Hanna Pamuła, PhD and Anna Szczepanek, PhD
Last updated: Jan 18, 2024


Kalkulator Bezpiecznego Kredytu 2% powstał, by przedstawić wszystkim zainteresowanym skorzystaniem z tego programu, na ile może on okazać się korzystny dla konkretnej, indywidualnej kwoty planowanego kredytu. Narzędzie to pozwala na obliczenie wysokości rat w okresie ich dofinansowywania, jak i na wyliczenie różnicy w wartości do spłaty w całym okresie kredytowania.

Jak skorzystać z kalkulatora kredytu 2%?

By otrzymać swoją kalkulację Bezpiecznego Kredytu 2%, wystarczy zadeklarować wiek mniejszy niż 45 lat fakt nieposiadania jak dotąd własnego mieszkania lub domu oraz stan cywilny. Należy także podać:

  • kwotę kredytu (można skorzystać z uśrednionych cen za m2 mieszkania w największych polskich miastach),
  • wartość wkładu własnego, oraz
  • okres kredytowania.

Kalkulator Bezpiecznego Kredytu 2% porównuje kredyt w ramach tego programu z tradycyjnym kredytem bez dofinansowania, dla którego przyjęta stopa procentowa to 8,46% a marża 0,846%. Wartości te można swobodnie personalizować w polu kalkulatora „Szczegółowe warunku kredytu”.

Kalkulator zakłada warunki przyjęte w obliczeniach rządowych, które mogą ulec zmianie w zależności od ewentualnych zmian w samym programie jak i od zmieniających się czynników makroekonomicznych.

Przykład 1: Singiel z Warszawy, kawalerka 35 m²

Singiel zamierzający przy pomocy Bezpiecznego Kredytu 2% sfinansować zakup mieszkania o powierzchni 35 m² w Warszawie. Zakładając średnią cenę za m² w stolicy na poziomie 13 961 zł, jego wartość wyniesie 488 635 zł. Przyjmujemy, iż nie dysponuje on żadnym wkładem własnym. W tym przypadku, łączna wartość kredytu z dofinansowaniem w ramach programu wyniesie 955 459,40 zł, zaś bez niego 1 184 440,16 zł. Oznacza to korzyść w wysokości blisko 230 tysięcy złotych. Miesięczne raty będą natomiast niższe od niemal 2300 do 1500 zł pod koniec 10-letniego okresu dofinansowywania.

Przykład 2: Małżeństwo z Rzeszowa i ich wymarzone 60 m²

Małżeństwo z Rzeszowa chce zakupić swoje pierwsze mieszkanie, także korzystając z Bezpiecznego Kredytu 2%. W tym mieście średnia cena za m² wynosi 8199 zł. Para jest zainteresowana mieszkaniem o powierzchni 60 m² oraz dysponuje 100 000 zł wkładu własnego. Łączna kwota do spłaty w przypadku kredytu objętego rządowym wsparciem wyniesie tutaj 766 384,69 zł zaś dla standardowego finansowania 950 052,90 zł. Młode małżeństwo zyska w ten sposób 183 668,21 zł, zaś raty będą mniejsze o od 1800 do 1200 zł przed przejściem na ratę stałą po upływie 10 lat.

Artur Kosior
Related calculators
Bezpieczny kredyt 2% to program, który ma ułatwić młodym osobom zakup pierwszego mieszkania. Nasze narzędzie pozwoli Ci łatwo sprawdzić, ile możesz zaoszczędzić dzięki temu rozwiązaniu.
Czy masz ukończone 45 lat?
Nie
Czy masz lub miałeś/aś kiedyś mieszkanie/dom?
Nie
Stan cywilny
Małżeństwo
Maksymalna kwota kredytu dla małżeństwa to 600 tys. zł.
Twoje wymarzone mieszkanie
Znam cenę i wpiszę ją poniżej.
Cena mieszkania
$
Możesz tez pominąć tę sekcję i przejść niżej - o ile już wiesz, jakiej kwoty kredytu potrzebujesz.
Kredyt
Kwota kredytu
$
Wkład własny
$
Okres kredytowania
lat
Szczegółowe warunki kredytu
Domyślne
Zdolność kredytowa
Dla wielu osób przeszkodą w zakupie mieszkania jest niska zdolność kredytowa, związana z wprowadzeniem przez Komisję Nadzoru Finansowego tzw. Rekomendacji S, stosowanej przez banki w procesie oceny zdolności kredytowej. W kontekście programu Bezpieczny Kredyt 2% należy się spodziewać modyfikacji tych wytycznych. W miarę klarowania się przepisów będziemy aktualizować nasz kalkulator.
Check out 46 similar mortgage and real estate calculators 🏠
Adjusted funds from operation (AFFO)ARM mortgageARV… 43 more
People also viewed…

Books vs e-books

Discover the ultimate paper books vs. e-books calculator. Make an informed choice with our handy tool. Find out which is best for the environment!

Car crash force

With this car crash calculator, you can find out how dangerous car crashes are.

Earnings before tax (EBT)

Our EBT calculator can help you calculate the pre-tax earnings of your company, allowing you to assess operational efficiency and profit potential before the impact of taxation.

Money market account

Money market account calculator is a tool that finds the return you get from this type of bank account.
Copyright by Omni Calculator sp. z o.o.
Privacy, Cookies & Terms of Service